اپلیکیشن نود

هم اکنون بیشتر از ۱۳سال است که شرکت آتیه داده پرداز نظرسنجی‌های پیامکی برنامه نود را اجرا می‌کند. این سامانه شامل درگاه‌های ارسال و دریافت پیامک از/به بینندگان برنامه نود، رای‌گیری و مدیریت آرای لحظه‌ای، پنل نمایش زنده‌ی آمار و وضعیت شرکت‌کنندگان در حین پخش برنامه و پنل گزارش‌گیری و پایش اطلاعات و پنل قرعه‌کشی و انتخاب نفرات برگزیده‌ی شرکت کننده در برنامه نود می‌باشد.

 شکل گیری اپلیکیشن موبایل نود

در پاییز سال ۱۳۹۴، از طرف تهیه کننده‌ی محترم برنامه نود، مسئله‌ای برای آتیه داده پرداز مطرح شد که طی آن راه حلی برای شرکت کردن بینندگان خارج از کشور در نظرسنجی‌های برنامه طراحی و پیاده‌سازی شود. اما با توجه به محدود بودن ارسال/دریافت پیامک به/از خارج از کشور این کار از طریق پیامک امکان پذیر نبود. از طرف دیگر با توجه به اختلاف ساعت بین کشور‌های مختلف، همه بینندگان در لحظه پخش زنده برنامه موفق به شرکت در نظرسنجی نمی‌شدند و بعد از پایان برنامه بستر اطلاع رسانی و امکان مناسبی برای در جریان قرار دادن بینندگان غیر زنده نبود.
در آن زمان با توجه به مجهز بودن آتیه داده پرداز به بستر پیام‌رسانی و ارتباطی مبتنی بر اینترنت چابک، راه حل پیشنهادی این شرکت برای این مسئله، طراحی یک اپلیکیشن موبایل مختص برنامه نود بود که بتواند با استفاده از قدرت و امکانات بستر موجود سرویس چابک خلاء ارتباط پیامکی را پر کند و امکان تعامل زنده برنامه نود را با تمام بینندگان آن در سراسر دنیا فراهم سازد.
در بین شرکت‌های سرویس دهنده‌ی پیام رسانی داخل کشور، تنها آتیه داده پرداز به یک سرویس امن، مطمئن، دو طرفه و چندکاناله پیام‌رسانی مجهز است که آن هم توسط خود شرکت به شکل بومی و برای کاربرد‌های حساس بانکی، طراحی و پیاده سازی شده است، که نام آن سرویس چابک است. در حالیکه سرویس چابک تا آن زمان فقط در سرویس‌های بانکی و برای مشتریان بانکی آتیه داده پرداز استفاده می‌شد، اما نیاز‌های برنامه نود و اعتماد وحسن سابقه‌ی طرفین منجر به بهره‌گیری برنامه نود از سرویس چابک شد و این اتفاق بوسیله ایجاد اپلیکیشن اختصاصی نظرسنجی آنلاینی صورت گرفت که توسط آتیه داده پرداز پیشنهاد، طراحی و پیاده سازی شد.
این پروژه طی دو فاز طراحی- پیاده سازی اپلیکیشن و اتصال به سامانه‌ی نظرسنجی (از طریق ارتقاء سامانه‌ی نظرسنجی پیامکی و مجهز نمودن آن به نظرسنجی پیامکی/آنلاین) جهت بهره برداری در برنامه انجام شد. اپلیکیشن در زمستان ۱۳۹۴ بهره برداری شد و در زمان کمتر از دو ماه بعد از اعلان در برنامه نود، حدود ۲۵هزار بیننده‌ی خارج از کشور برنامه نود موفق شدند در طول روز‌های هفته از نظرسنجی هفتگی برنامه نود آگاه شده و در آن شرکت کنند. نسخه‌ی اولیه اپلیکیشن به همچنین نتایج نظرسنجی، اسامی برندگان و خبر‌های مهم برنامه را در اختیار کاربران خارجی قرار می‌داد.

راه اندازی موفق، رشد نمایی اپلیکیشن

در همان ماه‌های ابتدایی عملیاتی شدن اپلیکیشن، تجربه موفق برای کاربران خارجی و انعکاس این موضوع در پخش برنامه نود، منجر به این شد که اپلیکیشن توسط هزاران کاربر ایرانی نصب شده و موج درخواست‌های بینندگان داخل کشور برای استفاده از این اپلیکیشن جهت شرکت آنلاین در نظرسنجی‌ها بدون استفاده از ارسال پیامک و در هر زمانی از شبانه روز، افزایش یافت تا اینکه برنامه نود از این شرکت درخواست کرد که شرایط فعال سازی اپلیکیشن را برای کاربران ایرانی بررسی و نتیجه را اعلام نماید. (سامانه نظرسنجی آنلاین تا آن لحظه فقط برای آدرس‌های اینترنتی با دسترسی‌های خارج از کشور فعال شده بود و کاربران ایرانی نمی‌توانستند از طریق موبایل در نظرسنجی شرکت کنند) بنابراین لازم بود که این شرکت سرویس نظرسنجی آنلاین را برای کاربران داخلی نیز فعال نماید و ظرفیت‌های سرور‌‌ها و شبکه خود را به گونه‌ای افزایش دهد که بتواند با رشد کاربران، سرویس مطلوبی را در اختیار کاربران داخلی نیز قرار دهد.
در نتیجه این موضوع، کاربران داخلی از بهار ۱۳۹۵ فعال شدند و در طول همان برنامه‌ی اول که این اعلان انجام شد، ۵۴ هزار بیننده داخلی اپلیکیشن را نصب و در نظر سنجی شرکت کردند. در خرداد سال ۱۳۹۵ نزدیک ۲۰۰هزار نفر در طول هفته به صورت آنلاین و با استفاده از اپلیکیشن در نظرسنجی‌ها شرکت کردند. این کاربران در طول پخش برنامه نود از اپلیکیشن نود روی بستر چابک ‌پیام‌های اطلاع رسانی دریافت می‌کردند. نرخ باز شدن اپلیکیشن و همزمانی بالای کاربران در زمان شروع نظرسنجی و یا پخش برنامه نود به اندازه‌ای رشد کرد که آتیه داده پرداز مجبور به ارتقای پهنای باند اینترنت شرکت و منابع سخت افزاری پروژه نود شد تا سرویس به طور پیوسته و مطلوب در اختیار مشتاقان برنامه نود قرار گیرد. استقبال از اپلیکیشن نود و تب و تاب شروع جام‌ملت‌های ۲۰۱۶ فضایی را رغم زد که آتیه داده پرداز طی یک ماه به سرعت نسخه‌ی ویژه‌ی پیش‌بینی بازی‌های جام‌ملت‌های اروپا را با شمایل و ظاهری ویژه آماده کرد و در اختیار برنامه نود قرار داد تا حتی بدون پخش برنامه نود، علاقه‌مندان بتوانند بازی‌های فوتبال جام‌ملت‌ها را پیش‌بینی کنند. در نتیجه این اتفاق نه‌ تنها کاربران فعال نود در زمان استراحت برنامه کم نشد بلکه بیشتر نیز شد و نصب‌ها به بیش از ۴۰۰ هزار کاربر در انتهای جام ملت‌های ۲۰۱۶ رسید. این شرکت برای خدمت رسانی موفق و پیوسته در طول جام ملت‌ها تیم عملیاتی ویژه‌ای برای پشتیبانی از سرویس آنلاین پیش‌بینی و اپلیکیشن موبایل مستقر کرد. بعد از پایان جام‌ملت‌ها کاربران که طعم جذاب پیش‌بینی بازی‌های جام ملت‌ها و حال و هوای مشارکت ساده و سریع برخط در نظرسنجی‌ها را تجربه کرده بودند به شدت خواستار امکان پیش‌بینی بازی‌های فصلی لیگ برتر ایران شدند که این موضوع مورد استقبال تهیه کنندگان برنامه نود و شرکت آتیه داده پرداز قرار گرفت. بنابراین در یک فاز دیگر در انتهای تابستان ۱۳۹۵ نسخه‌ی دیگری از اپلیکیشن نود طراحی و پیاده سازی شد که امکان پیش‌بینی بازی‌های لیگ برتر ایران در آن قرار گرفته بود که با شروع جام خلیج فارس ۹۵-۹۶ عملیاتی شد. امکان پیش‌بینی بازی‌های لیگ برتر در طول فصل عاملی بود که بینندگان برنامه نود در طول هفته به طور پیوسته از اپلیکیشن برنامه نود استفاده کنند. این ویژگی حرارت زیادی بین کاربران ایجاد نمود و باعث رشد اپلیکیشن شد تا در طول یک سال گذشته یک میلیون و سیصد هزار کاربر اپلیکیشن برنامه نود را نصب کردند و به شرکت در نظرسنجی و پیش‌بینی بازی‌های لیگ پرداختند و پیام‌های اطلاع رسانی برنامه را دریافت کردند. پیوسته بودن بازی‌های لیگ در هر هفته باعث شد تیم پشتیبانی جام ملت‌ها حفظ شده و در برخی موارد نیز گسترش داده شود. در طول پخش برنامه نود نیز حجم ارجاع و همزمانی بالای کاربرها باعث شد آتیه داده پرداز مجبور به افزایش منابع سخت افزاری مورد نیاز سرور‌های برنامه نود شود.