سامانه‌های سفارشی بانکی و بانکداری همراه

از برجسته‌ترین خدمات آتیه داده پرداز بانکداري همراه است که انجام تراکنش‌های مالی مربوط به حساب یک مشتري با استفاده از تلفن همراه را میسر می‌سازد. خدمات بانکداری همراه در حال حاضر در بسیاری از معیارهای ارزیابی از جمله معیارهای امنیت، سهولت استفاده و در دسترس بودن گوی سبقت را از سایر خدمات نوین بانکی مانند بانکداری تلفنی و بانکداری اینترنتی ربوده است.

امکانات ارائه‌شده به این بانک‌ها بنا به درخواست خود بانک‌ها بر روی سیستم عامل‌های ویندوز ، اندروید و iOS قابل پیاده‌سازی و بهره برداری است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد ”نرم افزار“ شرکت آتیه داده پرداز تماس حاصل فرمایید.

در ادامه مهم ترین و بارزترین نمونه های موبایل بانک شرکت آتیه پرداز معرفی می گردد.

همراه بانک شهر (همراه شهر)

همراه بانک قوامین (جی بی تل)

همراه بانک کارآفرین

همراه بانک آینده (همراه کارت)

همراه بانک سامان (سامانک)

همراه بانک اقتصاد نوین

سامانه های سفارشی بانکی، شامل تمامی خدمات و محصولاتی می‌شود که با استفاده از فناوری‌های پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مبتنی بر شبکه و مخابرات برای تبادل منابع و اطلاعات مالی آن استفاده می‌گردد. سیستم هایی همچون سیستم های مدیریت کانال، پیشخوان‌های الکترونیک برای مشتریان خاص، سیستم های ارتباط با مشتریان و سامانه تأیید پرداخت الکترونیک نمونه‌ای از این سامانه ها هستند.

شرکت آتیه داده پرداز با توجه به سوابق و تجارب حاصل از پروژه‌های انجام‌شده، به عنوان یکی از شرکای تجاری نظام بانکی کشور در تولید سامانه‌های فناوری محور، اقدام به تولید نرم‌افزارهای متنوعی جهت تسهیل در امر ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی نموده است؛ بانک‌هایی همچون اقتصاد نوین، سامان، تجارت، آینده، گردشگری و … از این سامانه‌ها استفاده می‌نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد ”فروش “ شرکت آتیه داده پرداز تماس حاصل فرمایید.

در دهه گذشته، نرخ بالای نفوذ فن‌آوری‌های نوین در عرصه خدمات بانکی در نظام بانکی ایران، موجب شده که هم‌اکنون در نظام‌های پرداخت و استفاده از ابزارهای جدید الکترونیک، تغییرات گسترده‌ای را شاهد باشیم. شرکت آتیه داده پرداز در طول مدت همکاری با بانک ها به دنبال ارائه راهکارهای به روز در این حوزه بوده است. با توجه به توانمندی فنی آتیه داده پرداز امکان توسعه و افزایش سهم این محصولات و خدمات در سبد محصولات آتیه داده پرداز وجود دارد.

 • سامانه مدیریت کانال ابریشم (بانک آینده)
 • سامانه های بورس و مانیتورینگ بانک تجارت
 • پیشخوان الکترونیکی بانک آینده
 • آتیه پرداخت (پرداخت از طریق تلفن همراه)
 • پرداخت NFC بانک شهر
 • اپلیکیشن ۷۸۰ شرکت تهران اینترنت

در ادامه چند نمونه از این سامانه ها به اختصار معرفی می گردد.

ابریشم

سامانه ابریشم به عنوان یکی از سیستم‌های شرکت آتیه داده پرداز در حوزه خدمات بانکی، به نرم‌افزارهای بانکی امکان می‌دهد تا تراکنش‌های بانکی را بدون ارتباط مستقیم با هسته‌های بانکداری اجرا نماید.

این سامانه از طریق وب سرویسی که در اختیار استفاده‌کنندگان خود قرار می دهد، امکان پنهان سازی جزییات پروتکل‌های مختلف استفاده‌شده در هسته های بانکداری را میسر می‌سازد. برنامه‌هایی مانند پیشخوان الکترونیکی، تلفنبانک، درگاه پرداخت و موبایل بانک که استفاده‌کنندگان بالقوه این نرم افزار می باشند با استفاده از فراخوانی وب سرویس این سامانه می توانند تراکنش‌های مختلف بانکی را اجرا نمایند.

قابلیت ها

قابلیت‌های در نظر گرفته‌شده در سامانه ابریشم به شرح ذیل است:

 • مشاهده موجودی کارت
 • مشاهده نام دارنده کارت مقصد (مرحله اول از فرآیند انتقال وجه)
 • انتقال وجه کارت به کارت
 • تراکنش‌های اصلاحی انتقال وجه کارت به کارت
 • مشاهده اطلاعات قبض در حال پرداخت (مرحله اول از فرآیند پرداخت قبض)
 • تراکنش پرداخت قبوض
 • تراکنش خرید

معماری سیستم

نمودار زیر معماری سامانه ابریشم را نشان می‌دهد. همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌شود تمامی نرم‌افزارهای کاربردی از طریق وب سرویس به ابریشم متصل می‌شوند و این سامانه به عنوان واسط اصلی بین هسته‌های بانکی و نرم‌افزارهای کاربردی ایفای نقش خواهد کرد.

abrisham-architecture_2

یکی از استفاده‌کنندگان این محصول بانک آینده است که تمامی سرویس هایی که نیاز به تبادل اطلاعات با هسته بانکداری دارند را از طریق این سامانه متصل نموده است.

بورس کالا و سهام

با کمک وب سرویس‌های بورس کالا و سهام می‌توان به راحتی به تمامی اطلاعات و گزارش‌های بورس دسترسی پیدا کرد. همچنین از طریق ارتباط این وب سرویس ها با بانک‌های مختلف می‌توان تراکنش‌های  گوناگون بورسی مانند خریدهای آنی و یا آتی بورس و نیز تراکنش‌های تسویه حساب را انجام داد. با کمک این محصول می‌توان برنامه‌های خود را به ابزاری برای دسترسی به آخرین اطلاعات بورس مجهز نمود.
بانک تجارت به عنوان یکی از استفاده‌کنندگان این سرویس، تراکنش‌های مرتبط با خرید کالا و سهام را از طریق این سامانه مدیریت می‌نماید.

اعتبارسنجی پرداخت

با کمک این محصول می‌توانید از پرداخت‌های انجام‌شده برای سرویس‌های خود مطلع شوید. برای این کار کافی است تنها برای هر پرداخت مشتری خود یک کد یکتا تولید کنید تا بتوان پرداخت را پیگیری نمود. با کمک هسته‌های تولید کد یکتا در این سرویس و ثبت اطلاعات مختلف در آن می‌توانید از بروز خطا و یا کلاهبرداری در پرداخت‌ها جلوگیری نمایید.

یکی از استفاده‌کنندگان این محصول بانک تجارت است که از طریق این سرویس، اعتماد بیشتری جهت انجام تراکنش‌های پرداخت نزد مشتریان کسب نموده است.

سامانه سالگرد نگار

ارسال پیامک با مناسبت‌های خاص علاوه بر بالا بردن رضایت مشتریان، می‌تواند موجب افزایش وفاداری آن‌ها نسبت به سازمان و محصولات گردد. “سالگرد نگار” سرویسی است که می‌توانید با استفاده از آن نرم‌افزار خود را به سرویس ارسال پیامک سالگرد مجهز کنید. با قرار دادن این سرویس در نرم‌افزارهای خود به صورت خودکار پیامک تبریک سالگرد تولد، ازدواج و یا سالگرد پیوستن به جمع مشتریان، تولید و در زمان‌های تعیین‌شده ارسال می‌شود.

یکی از استفاده‌کنندگان این محصول بانک گردشگری است که در حال حاضر تمامی پیام‌های کوتاه تبریک خود را از طریق این سامانه ارسال می‌کند.

پیامک بانک

با ارسال پیام کوتاه متنی می‌توانید از اطلاعات مختلف مربوط به حساب، وام و یا چک‌های خود باخبر شوید. کافی است تا درخواست مورد نظر خود را با قالب‌هایی بسیار ساده که به راحتی به خاطر سپرده می‌شوند ارسال نمایید، تا پاسخ مورد نیاز خود را دریافت نمایید. علاوه بر آن، می‌توان درخواست‌هایی را ارسال کرد تا پاسخ‌ها را به صورت دوره‌ای دریافت نمود. برای نمونه می‌توانید با ارسال درخواست، موجودی حساب خود را به صورت روزانه دریافت نمایید.

به دلایل امنیتی سرویس‌های بانکی ارائه‌شده در این نرم‌افزار همگی به شکل غیر تراکنش هستند و هیچ‌کدام باعث تغییرات در حساب‌های بانکی شما نمی‌شوند.

یکی از استفاده‌کنندگان این محصول بانک سامان است که به مشتریان خود امکان دریافت خدمات متعدد بانکی از طریق پیامک بانک را فراهم نموده است.