سرویس یکپارچه پیام‌رسانی چابک

سرویس یکپارچه پیام‌رسانی چابک

با فراگیر شدن اینترنت همراه و پیشرفت فناوری ، سرویس چابک به عنوان جایگزین و مکمل سرویس پیام کوتاه با ویژگی های منحصر به فرد و حذف نقش تامین کنندگان در آتیه داده پرداز توسعه یافت . این سرویس که بر اساس فناوری روز طراحی و پیاده‌سازی شده، با استفاده از بستر اینترنت امکان ارسال و دریافت انواع پیام با محتوای مختلف (متن، تصویر و…) را برای کسب و کارها فراهم می‌آورد. طراحی معماری خاص و مطابق با استانداردهای بستر شاهراه آتیه و همچنین قوانین بانکی کشور، از چابک یک محصول کاملاً منحصربه‌فرد ساخته است. استقرار کلیه تجهیزات و زیرساخت های این سامانه در مرکز داده آتیه داده پرداز ، تضمین امنیت و کاهش هزینه های اطلاع رسانی مشتریان ، از دلایل مهم انتخاب این سرویس توسط مشتریان خواهد بود.

پلتفرم چابک در ابتدا بر اساس نیاز داخلی مجموعه آتیه داده پرداز برای ارائه طیفی از خدمات مشابه به اپلیکیشن­های بانکی و تلویزیونی پدید آمده است که به جهت شرایط ویژه و ریسک­های خروج اطلاعات از کشور، امکان استفاده از سرویس های خارجی را ندارند. به همین جهت و با توجه به شناخت کافی مهندسین مجموعه از نحوه توسعه و ارائه این خدمات در کشورهای خارجی، توسعه پلتفرم چابک از ابتدای سال ۱۳۹۴ آغاز شده و در نهایت در سال ۱۳۹۵ در دو بانک کشور و برنامه تلویزیونی نود به بهره ­برداری رسیده است. در سال­های اخیر، استفاده از خدمات چابک به سرعت به ابعاد چندین میلیون کاربر در روز رشد کرده و در حال حاضر در شرایط تحریم و کمبود زیرساخت­های فنی بومی، چابک به عنوان یک مجموعه مستقل، در دسترس و امن برای کمک به استارتاپ­های داخلی فعالیت می­کند.

پلتفرم چابک، یک راهکار یکپارچه برای هوشمندسازی ارتباط با کاربران موبایل و وب است و به کسب و کارهای آنلاین کمک می­کند تا در کوتاهترین زمان و با قابلیت اطمینان بالا، تعامل موثرتری با کاربران خود داشته باشند و بدون نیاز به چندین بستر خارجی، روی یک پلتفرم ایرانی متمرکز نیازهای بازاریابی موبایل خود را پوشش دهند. علاوه بر این چابک، امکان گروه­بندی کاربران، ارسال هوشمند، کمپین­های اتوماتیک، بازاریابی مبتنی بر مکان و امکان رصد کردن فعالیت­های کاربر را برای اپلیکیشن­ها فراهم می­کند و به تیم محصول کمک می­کند تا شناخت تحلیلی دقیقی از رفتار کاربران اپلیکیشن خود داشته باشند. زیرساخت بک­اند چابک با تسهیل فرایند پیاده­سازی خدمات پیام­رسانی و انتقال آنی اطلاعات به اپلیکیشن­ها کمک می­کند تا بتوانند به نیازهای امروزه کاربران مثل چت درون برنامه­ای، به روز رسانی لحظه­ای، صندوق پیام و سرویس­های مبتنی بر مکان پاسخ دهند.

زیرساخت بک­ اند آنی چابک برای توسعه امکانات تعاملی درون برنامه ای برای افزایش نرخ تبدیل ارتباط هوشمندانه فراکانال (پیامک، پوش، وب­ پوش و ایمیل) با کاربران موبایل و وب، روش­های هوشمندانه و قدرتمند گروه­بندی مخاطبین برای افزایش نرخ بازگشت کاربران کمپین­های بازاریابی خودکار موبایل جهت حذف فرایندهای تکراری بین تیم­های فنی و بازاریابی آنالیتیکس و شناخت رفتار کاربران موبایل برای تصمیم­گیری بهتر تیم محصول را فراهم می­ آورد.

جهت اخد اطلاعات بیشتر به chabok.io مراجعه فرمایید.