پیام‌رسان چابک

چابک یک بستر ارتباطی و پیام‌رسانی مبتنی بر اینترنت می‌باشد که با استفاده از آن کاربران بلادرنگ به یکدیگر متصل می شوند و می‌توانند دوسویه انواع پیام را ارسال و دریافت کنند. بسیاری از شرکت ها و سازمانها ممکن است در زمینه ی پیام رسانی تنها راه حل ممکن را پیامک بدانند و با امکانات یک سرویس پیام رسانی آنلاین آشنا نباشند و یا به علت عدم آگاهی از تخصص مورد نیاز و چالش‌های پیاده سازی چنین سیستمی، بر این باور باشند که می توانند این امکانات را در اپ خود پیاده سازی کنند. سرویس چابک به دلیل داشتن تخصص و تجربه لازم در تمامی پلت فرم‌ها، امنیت بالا به دلیل استفاده از سرورهای داخلی جهت ارسال پیام و تضمین دلیوری پیام، شیوه ای بومی و قابل اتکا می باشد.

ویژگی های سرویس چابک

اطمینان بالای سرویس چابک

سرویس چابک مزایای فراوانی در مقایسه با پیام کوتاه دارد و به سبب قابلیت های مختلف و انعطاف پذیر بودن دست طراحان را باز می گذارد.این سرویس در مقایسه با نمونه های داخلی برتری دارد و به سبب پشتیبانی فنی و قرارداشتن دیتا سنتر داخل کشور از امنیت بالایی در مقایسه با نمونه های خارجی برخوردار است.

مزایای سرویس چابک نسبت به پیام کوتاه
اپلیکیشن‌هایی هستند که هزینه‌های بالایی را برای ارسال پیامک در ماه پرداخت می کنند و از طرفی از امکان ارتباط دو طرفه با کاربر خود بهره مند نیستند. از طرفی پیامک ارتباط آنی به حساب نمی آید و رفت و برگشت‌های طولانی تر و محدود از نظر حجم پیام دارد.ممکن است فردی نیاز داشته باشد محتوای شخصی خصوصی سازی شده ای را برای کاربران خود ارسال کند و از تحویل آن به کاربر اطمینان یابد و یا نیاز به ارسال داده‌ها یا رویداد‌هایی مثل یک بازی آنلاین برای کاربران خود داشته باشد و برای این منظور به یک شبکه متصل با قابلیت ارسال و دریافت آنی نیاز داشته باشد که چابک این امکانات را فراهم می آورد.

ضمانت تحویل
پیام شما باید برسد، در هر کجا و با هر ارتباط
چابک تضمین می‌کند کاربر شما با هر نوع دستگاه و هر کیفیت اینترنت، در لحظه پیام‌ را دریافت می کند. حتی در نبود اینترنت می‌توانید با استفاده از پیامک، پیام جایگزینی برای او ارسال کنید. به این ترتیب شما با چابک برخلاف سرویس‌های ارسال نوتیفیکیشن گوگل و اپل، سیاست تحویل را، خودتان تعریف می‌کنید.کلاینت‌های چابک برای ارسال و دریافت پیام، از یک ارتباط مجزای اختصاصی درون برنامه‌ای استفاده می‌کنند.این ارتباط مستقیم بین کلاینت‌ها و چابک، سرویس را قادر می‌سازد تا سطوح دلخواهی از تضمین کیفیت را ارائه نماید.

سیاست تحویل پیش فرض
در حالت پیش‌فرض، چابک تحویل پیام را حتی در شبکه‌های بااختلال تضمین می‌کند، زیرا هم کلاینت‌ها هم سرورچابک با کنترل تایید ارسال وتحویل توانایی سعی مجدد در ارسال پیام‌های چابک را دارند.

تحویل زنده و لحظه ای
این سیاست پیش‌فرض چابک در ردوبدل کردن پیام‌هاست اما گزینه‌های دیگری هم هست. به طور مثال برای انتشار آنی یک خبر یا وضعیت برای انبوهی از کاربران، می‌توان از سیاست تحویل زنده یا لحظه‌ای استفاده کرد. در این حالت چابک سطح کمتری از کنترل روی تحویل پیام در نظر می‌گیرد و آن را فقط برای کاربران آنلاین می فرستد. همین موضوع باعث می‌شود در زمان کوتاهتر و با مصرف منابع کمتر یک پیام برای گروه بزرگی از کاربران مخابره گردد.

تحویل درون‌برنامه‌ای

به منظور حفظ اثر بخشی پیام، فرستنده در شرایطی نمی خواهد کاربر در لحظه ی ارسال، پیام را دریافت کند و سیاست تحویل پیام را طوری تنظیم می کند تا در زمان ورود به اپلیکیشن که کاربر به طور طبیعی فرصت و توجه بیشتری دارد، پیام های درون برنامه ای را دریافت نماید. به این ترتیب کاربر در بهترین زمان ممکن پیام ارسالی را دریافت می کند و از نادیده انگاشته شدن پیام تا حد زیادی جلوگیری می شود.

تحویل آنی حتی در ۲G
از مزیت‌های وجود ارتباط اختصاصی در ردوبدل ‌کردن پیام، سرعت بسیار بالا و درواقع آنی بودن ارسال و دریافت است. در واقع شما یک کانال همیشه متصل بین کلاینت وچابک خواهید داشت و می توانید از قابلیت بلادرنگ بودن پیام‌رسانی در این کانال بهره‌های زیادی ببرید. پروتکل ارتباطی بین کلاینت و چابک به اندازه‌ای بهینه است که شما در شبکه‌های ضعیف و با اختلال اینترنت همراه کشورمانند ۲G با آنتن ضعیف هم بتوانید به تبادل پیام بپردازید. این موضوع در کنار تضمین تحویل، یک ویژگی بزرگ برای چابک به حساب می آید تا بتواند در طیف وسیعی از کاربردها و شرایط خاص کاربردی باشد.

قابلیت مکان یابی
ویژگی جدیدی که به سرویس پیام رسان دوسویه ی چابک اضافه شده ، قابلیت مکان یابی است. در این قابلیت کاربران پیام های متناسب با مکانی که در آن قرار دارند را به صورت پوش دریافت می کنند.

پیامک جایگزین

اگر کاربر در لحظه ی ارسال پیام آنلاین نباشد و دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشد و برقراری ارتباط با کاربر لازم باشد، می توان از پیامک جایگزین استفاده کرد که محتوای آن توسط مشتریان تعیین می شود. ارایه ی این سرویس به طور مکمل قابلیت ویژه و خاص آتیه داده پرداز می باشد که به طور تخصصی هر دو سرویس را ارایه می نماید.

مزایای چابک به نمونه های خارجی
هیچ یک از رقبای ایرانی، سرویسی با تکامل چابک از لحاظ قابلیت اتکا و پایداری و مقیاس بالا ارایه نمی نماید. نمونه های بی نظیر از کاربرد چابک را می توان در اپلیکیشن ۹۰ با ۱۹۵ هزار کاربر همزمان و ۳۰ هزار بازدید در دقیقه ملاحظه نمود. همچنین چابک بیش از دو سال است که علاوه بر اپلیکیشن نود بر روی اپلیکیشن‌های بانکی نیز عملیاتی شده است.

استفاده از قابلیت چابک در اپلیکیشن نود
آتیه داده پرداز به درخواست تهیه کنندگان برنامه ی نود مبنی بر ارایه ی راه حل برای مشارکت بینندگان برنامه ی نود در کشور های دیگر در نظرسنجی های برنامه ی نود، از قابلیت و تجربه ی خود در زمینه ی طراحی موبایل اپلیکیشن و همینطور سرویس پیام رسانی دوسویه ی چابک بهره گرفت. آتیه داده پرداز با طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن نود و استفاده از پیام رسان چابک امکان شرکت در نظرسنجی ها را برای کاربران خارج کشور که تا آن زمان قادر به شرکت در پیش بینی و نظرسنجی ها از طریق بستر پیامک نبودند، فراهم ساخت. سرویس چابک به عنوان سرویس خاص آتیه داده پرداز در اپلیکیشن ۹۰ برای پیش بینی ها مورد استفاده قرار گرفت. اپلیکیشن نود رکوردهای جالبی از استفاده و کاربرد سرویس چابک از خود به نمایش گذاشته است. برای مثال ۷٫۵ میلیون پیش بینی در هفته، بیش از ۱۵۰۰نفر درخواست در ثانیه در روزهای داغ هفته برای هر مسابقه از طریق سرویس ارسال و دریافت چابک انجام می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر به سایت چابک پوش مراجعه فرمایید.